1.    
  2.     Як потрапити в клуб елітних перукарів

Як потрапити в клуб елітних перукарів

Фото Як потрапити в клуб елітних перукарівЕстетика краси в Україні стрімко розвивається. Вже помітна світова тенденція в індустрії – зміни і перетворення. За останні роки з’явилися нові напрями в обслуговуванні. Вимальовується тенденція до вузьконаправленої сегментації послуг – Barbershop, Girls bar, Nails Bar – і появи нових професій: Brow Artist, Yumy lаshes – майстра по оформленню погляду. Розвиток вузької спеціалізації приводить до нових можливостей, до відкриття нових трендів і стрімкого зростання індустрії.

Чому люди обирають професію перукаря?

Вона красива. У ній є постійна творчість і новаторство. Завдяки їй постійно вдосконалюєш не тільки перукарські прийоми, але і розвиваєш художній малюнок, вивчаєш психологію, етикет, риторику і моду. Багато знань, які необхідно буде обов’язково отримати! Інакше можна просто стригти і залишитися на рівні перукаря, примітивно стригучого кінчики.

Мені особисто було дуже цікаво пізнавати секрети. Як знайти підхід до людини, підібрати стиль зачіски? З чого почати? Потім я зрозуміла, що за цим стоїть щось більше… Прийшла до вивчення психології. Необхідність змінити образ закладена саме там. Стрижка й фарбування найбільш підкреслюють стиль життя, образ думки і позицію. Люблю створювати красиве обличчя, підбираючи варіант стрижки і технологію фарбування, знаходити нюанси, що прикрашають овал і колір шкіри. Це та сфера, в якій необхідно виділити кращі якості людини – через почуття, коли ми любимо своє відображення, якість життя змінюється в кращу сторону. Тут навіть можна сказати, що ми беремо відповідальність за здорове і красиве майбутнє суспільства своєї країни. І щоб розуміти, як це працює, як допомогти людині висловитися через зачіску,потрібно постійно розвиватися самому.

Скільки потрібно часу, щоб освоїти професію?

Потрібно розуміти, що шлях перукаря може зайняти стільки ж часу, як і шлях хорошого лікаря. Я часто бачу рекламу – пропозиції державних установ навчити професії за три місяці і присвоїти звання перукар-універсал-стиліст! Вони заграють і обіцяють неможливе.

Вартість навчання складає 3 500 гривень за 120 годин. За цей термін можливе лише доторкнутися і отримати початкові знання присвоївши чесно кваліфікацію – перукар. Категорія стиліст присуджується після спеціальної освіти, досвіду роботи не менше 7-8 років у салоні. Обов’язково: навчання у відомих українських і міжнародних школах, участь у фотоконкурсах, творчих заходах та освітніх майстер-класах, створення колекцій зачісок.

Топ-стиліст – це найбільша і найпрестижніша категорія майстерності перукаря. Присуджується спеціаліста зі стажем роботи в салоні краси не менше 13-15 років. І тільки якщо в його освітньої та творчої біографії є послужний список після категорії стиліста. Наприклад, він продовжує створювати щорічні модні фотоколекції, бере участь у створенні шоу-показів, веде уроки в YouTube, пише статті, розміщує свої колекції зачісок у міжнародних фахових журналах, полягає в міжнародних асоціаціях і т. д.

Які перспективи професії?

Від спеціальністю перукар прийти до найвищої кваліфікації – топ-стиліст міжнародної категорії. Перегляньте біографії відомих стилістів і перукарів – бажання і наполеглива праця можуть привести до найвищих результатів.

Що важливо в професії?

Професія перукаря вимагає певних якостей: впевненість у собі, сміливість у прийнятті рішень, любов до творчості, здатність виконувати монотонну кропітку роботу. Потрібна практика, бажання пізнавати і щоденно вдосконалювати свою працю.

Що з фінансовою частиною?

Професія перукаря затребувана в будь-якій точці світу. В Україні середня заробітна плата становить від 6 000 до 20 000 гривень в місяць. Як заробляти більше? Постійно інвестувати в освіту – від 3 000 грн. до 50 000 грн.

Знання і Час, помножена на кількість годин практичних навичок.”Якщо наша мета – щастя, ми повинні шукати роботу, яка дає відчуття мети. Якщо нам здається, що від нашої роботи залежить, наше життя набуває сенсу”, – це слова відомого психолога і фахівця в області управління Манфред Кетс де Вриес. Виробляти амбіції через знання і висока якість виконання – для мене це головний лейтмотив у творчій свідомості та шляхи салонної роботи. Найвища цінність у нашому майстерності – подарувати людині впевненість і успішність, його або її зачіска – це психологічна та емоційна складова.

У кожного нашого клієнта був момент, коли саме в один день потрібно було прийти в салон за новим іміджем! А чому? Тому що ці «внутрішні поштовхи» (психологічний аспект) вже створюють зміни в кар’єрі, особистому житті. Обов’язково є необхідність щось перетворити, поліпшити якість життя. І в такий момент йдуть до професіоналів в салони краси вищої категорії топ-стилістів.

Час і досвід обов’язково піднімуть статус і необхідність оцінити собівартість знань через вартість! Але не раніше.

І ще, в контексті освіти в Україні.

Для кожного перукаря найважливіше – постійна практика і розвиток. Потрібно постійно інвестувати в освіту, відвідувати українські та міжнародні школи. Якщо б я зараз починала з нуля, я вибрала б авторську школу від відомих міжнародних топ-стилістів.

Попередньо варто дізнатися, який підхід до освіти в школі, які фундаментальні та фахові знання? Скільки практичних занять? Які умови для навчання? Стартувати потрібно з тими, хто сам пройшов шлях від кваліфікації перукаря до власника салону краси і школи.

За роки незалежності в Україні відкрито понад 1 000 авторських шкіл, близько 25 тисяч приватних салонів краси, близько 250-300 державних курсів підвищення кваліфікації та ПТУ. Вибір установ дуже великий.

З точки зору бізнесу, салон – це красиво і статусно. Але це складна система з безліччю нюансів. Команда співробітників повинна працювати як годинник, володіючи професійними навичками і зберігаючи відданість ідеології закладу. У всіх перукарів завжди є спокуса перейти в інший салон, відкрити свій або просто стригти будинку… І це складно контролювати.

Репутація повинна постійно бути на належному рівні, і тут менталітет відіграє величезну роль. Повинна бути обґрунтована ідея та філософія підприємства, тоді в ній закладені життя і потенціал. Потрібно постійно реінвестувати: особистий PR, рекламу салону, технічні інновації, участь у масових заходах (UFW), зйомки і т. д. Потрібно постійно навчати персонал, працювати з ціноутворенням, лояльністю клієнта.

Важливо пам’ятати, що ні інтер’єри, ні дороге обладнання, ні великий перелік послуг не врятують справа, якщо супроводжуються низькою культурою сервісу.

При підготовці персоналу до роботи в салоні в програми освіти шкіл обов’язково слід включати навчання корпоративної культури та етики. Солідарна з виразом О. Родена: “Художник повинен бути насамперед Людиною і тільки потім художником”.

Це головна відмінність простого комерційного підприємства від заклади високого рівня – атмосфера максимального комфорту, де увага зосереджена на клієнтів, задоволення їх очікувань. Що в кінцевому підсумку призводить не лише до отримання прибутку, але і створює репутацію.

Тут постійно все змінюється. Коли я починала працювати, у перукарні стандартної державної структури базовий набір послуг і невисока вартість. Сьогодні це тисячі салонів, що надають повний спектр послуг, які умовно можна розбити на три групи:

– іміджеві;

– естетичні;

– медичні.

Також з’явилися класифікації салонів краси, соціального та фінансового статусу цільової аудиторії: економ-клас, середній, бізнес, Luxury, Premium.

Салони краси – це чітка концепція, де унікальність – головна складова.

Це і архітектурне рішення простору, і максимальний комфорт для клієнта, і рівень майстерності персоналу, який повинен заробляти гроші, але при цьому відчувати себе творцями. Тільки порівняти вартість інструменту в 1990-х і зараз… Тоді ножиці коштували від 15 доларів за середній клас, сьогодні мої з дамаської сталі коштують 1 500 євро.

Мені дуже шкода, що в нашій державі немає інформаційного бюро або фонду-джерела, де була б представлена інформація про досягнення в світі мистецтва, моди, творчих проектів. Наприклад, ми своїми діями створюємо імідж всій країні серед еліти перукарського бомонду. Нашими роботами захоплюються і запрошують на презентації в економічно успішні країни.

Україна ще не є членом Європейського союзу, а топ-стилісти України, 15 осіб, з 2000 року є членами елітної міжнародної організації Intercoiffure Mondial в Україні, представляють і свою країну, приїжджаючи з шоу-показами на світові конгреси Intercoiffure Mondial, будучи повноправними членами спільноти з 55 країн, виступають з шоу-показів у Парижі, Римі, Токіо, Цюріх .. Та ін., беруть участь у створенні щорічних світових трендів! Ми отримуємо високі Лицарські звання, титули «Особистість року» в області перукарського мистецтва за активний творчий внесок у професію, стоїмо на сцені і чуємо оплески за створені тренд-шоу і модні фотоколекції.

Зв’язок індустрії краси та бізнесу відбулася завдяки талановитим і заповзятливим людям. Скільки ж фінансових ризиків у кожного бажання перетворити хорошу ідею високий стандарт якості і заслужену прибуток. Інформаційна підтримка повинна апріорі бути присутніми для розвитку та гордості за своїх елітних представників на міжнародному рівні. Чому суспільство про це мало знає? Про такий красивою і необхідної професії!

Написати коментар